PLAC MANEWROWY

Krakowska szkoła motocyklowa MOTOELKA, posiada pełną gamę kursów kategorii motocyklowych. Zdobycie uprawnień do prowadzenia jednośladów wymaga uczestnictwa w kursie przygotowawczym do egzaminu państwowego.

Ukończenie szkolenia oraz zdanie egzaminu państwowego z wynikiem pozytywnym daje możliwość pełnoprawnego poruszania się na jednośladzie, na który uzyskano uprawnienia.

Zadania egzaminacyjne, które można ćwiczyć na naszym placu manewrowym

  • Pięciokrotny przejazd po łukach w kształcie cyfry osiem. Podczas tego ćwiczenia należy uważać, aby nie najechać na linię ciągłą, nie podeprzeć się nogami ani nie potrącić słupka. Jeżeli motocykl zgaśnie, kursant ma jeszcze jedną próbę do wykorzystania.
  • Slalom wolny, czyli dwukrotny przejazd pomiędzy pięcioma bramkami.
  • Slalom szybki, czyli dwukrotne przejechanie przez dwie oddalone od siebie bramki, między którymi stoją w jednakowych odległościach trzy pachołki. Przejazdy powinny odbywać się na drugim lub trzecim biegu, a średnia prędkość przejazdu nie może być mniejsza niż 30 km/h.
  • Ominięcie przeszkody raz z lewej i raz z prawej strony, w taki sposób aby zaprezentować umiejętność przeciwskrętu w lewo i w prawo, pomiędzy dwoma bramkami. Prędkość powinna wynosić 50 km/h podczas wjazdu przez pierwszą bramkę.
  • Hamowanie awaryjne z prędkości 50 km/h. Wykonując to zadanie, należy hamować przednim i tylnym hamulcem na wciśniętym sprzęgle.
  • Hamowanie do zatrzymania w wyznaczonym miejscu z prędkości 50 km/h. Motocykl powinien się zatrzymać w miejscu, które wskaże egzaminator.
  • Zadanie ostatnie: ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu. W tym celu należy wjechać motocyklem na wzniesienie i zatrzymać się przed linią ciągłą, przytrzymując hamulec tylni nożny. Możemy również ruszać z przedniego hamulca. Przy ruszaniu motocykl nie powinien się cofnąć więcej niż 20 centymetrów, a silnik nie powinien zgasnąć.

Masz pytanie?

Kursy motocyklowe

Szkolenia motocyklowe

MÓWIĄ O NAS
Mateusz Zając
Mateusz Zając
2023-11-02
Idealna szkoła jazdy, nic bym nie zmienił
Grzegorz Łuc
Grzegorz Łuc
2023-09-22
Bardzo polecam szkołę. Od strony formalnej i administracyjnej dużo wsparcia, uprzejmości, elastyczności i pomocy w znajdywaniu rozwiązań. Oskar dla p. Magdy. Szkolenie pod czujnym okiem Bogdana. Otwartość, bezpośredniość, metodyczność i profesjonalizm, zero irytacji nawet jak trzeba coś wyjaśnić ponownie. Kat A zdana za pierwszym podejściem.
Jarosław Bargieł
Jarosław Bargieł
2023-09-21
Super szkoła, fajny instruktor. Egzamin zdany w pierwszym podejściu :) polecam
Wiktoria Trembacz
Wiktoria Trembacz
2023-09-15
Cieszę się, że finalnie trafiłam do Motoelki. Żałuję tylko, że tak późno. Dzięki Panu Bogdanowi zrozumiałam, że nie taki diabeł straszny i nauczyłam się manewrów które wydawały mi się bardzo ciężkie. W końcu szłam na jazdy zadowolona i zmotywowana, a nie zestresowana i zrezygnowana. Pan Bogdan to właściwy człowiek na właściwym miejscu, obserwuje i uczy, ma dużo cierpliwości, ale gdy trzeba, sprowadzi na ziemię i na spokojnie wytłumaczy. I zawsze znajdzie czas. Z całego serca polecam tę szkołę i jak będę rozszerzać kategorię, to na pewno wrócę.
Marcin Kubaty
Marcin Kubaty
2023-09-09
Pozytywne wrażenia, odczucie postępów po każdej lekcji. Instruktor Bogdan ma świetne, bezpośrednie podejście.
Szymon Kamejsza
Szymon Kamejsza
2023-07-07
Git
Kathrin J
Kathrin J
2023-07-05
Bardzo serdecznie polecam !! Widać, ze szkoła prowadzona przez Pana Bogdana prowadzona jest z „sercem”. Pasje do motocyklów i umiejętności przekazuje swoim kursantom w każdym calu ☺️ Ocena na 6+ !! Dziękuje Wam za zdobyte umiejętności ☺️
Krystian Chrapek
Krystian Chrapek
2023-05-26
Super szkoła począwszy od Pań w biurze po najlepszego instruktora Bogdana . Egzamin na prawo jazdy kat . A zdany za pierwszym razem ! Polecam w 100%
Michalina Smoleń
Michalina Smoleń
2023-05-19
Szczerze polecam. Kurs przebiegł szybko i sprawnie, nie było problemu z umawianiem się na wybrane godziny jazd. Dojazd do placu manewrowego jest dobry. Istnieje możliwość jazd na obniżonym motocyklu. Instruktorzy fachowo przekazują wiedzę i zwracają uwagę na poprawną technikę. Do tego miłe i pomocne panie w biurze. Egzamin zdałam bezbłędnie za pierwszym razem, mimo że przed kursem nigdy nie jeździłam na motocyklu.