Motocykl slide bike to motocykl z zamontowanymi bocznymi kółkami. Szkolenie motocyklowe prowadzone na takim pojeździe ma nauczyć prawidłowej jazdy w zakrętach i pochyłu w nich. Uczestnictwo w szkoleniu slide bike to najlepsza inwestycja we własne bezpieczeństwo.
O szkoleniu
Jak zbudowany jest motocykl slide bike?
Jest to normalny jednoślad, na którym kursanci przygotowują się do egzaminów. Jedyna różnica to boczne koła. Są one przymocowane do motocykla za pomocą wytrzymałej stalowej konstrukcji. Boczne kółka pełnią rolę stabilizatorów podczas jazdy w zakręcie. Chronią motocyklistę i jego pojazd przed wywróceniem na bok, pozwalając bezpiecznie pracować nad techniką jazdy. To właśnie strach przed wywrotką paraliżuje wielu kierowców podczas nauki technik jazdy. Boczne koła w motocyklu slide bike pozwalają w pełni skupić się na szkoleniu, bez obaw o zaliczenie asfaltu.
Dlaczego szkolenie slide bike jest tak ważne dla motocyklistów?
Kładzenie motocykla jest jego najważniejszym elementem. To właśnie od tej umiejętności zależy bezpieczne pokonywanie zakrętów i wychodzenie z trudnych sytuacji obronną ręką. Przykładem może być zajechanie drogi przez samochód, wyjeżdżającej z ulicy podporządkowanej. Często jedynym wyjściem z tej sytuacji jest kontrolowane położenie motocykla na boku i opuszczenie go podczas jazdy ślizgiem. Bez w pełni opanowanej techniki jazdy, może to być trudne do wykonania.
Czego uczy szkolenie motocyklowe slide bike?
- przeciwskrętu,
- balansu ciała przy manewrach wolnych,
- pochylania motocykla w zakręcie,
- techniki jazdy na nawierzchni z ograniczoną przyczepnością,
- prawidłowego operowania gazem i hamulcem podczas pokonywania zakrętów,
- pokonywania ciasnych zakrętów,
- kładzenia motocykla na bok.
Kto może zapisać się na szkolenie slide bike w Krakowie?
Każdy. Szkolenie slide bike przeznaczone jest dla początkujących motocyklistów, jak i zaawansowanych, chcących podnosić swoje umiejętności. Szkolenia prowadzone są na zamkniętym placu manewrowym o zróżnicowanej nawierzchni. Świetnie odwzorowuje ona naturalny stan dróg, które nie zawsze są idealnie gładkie. Zależnie od jakości i rodzaju nawierzchni, motocykl w zakręcie może mieć lepszą lub gorszą przyczepność. Ucząc się techniki jego opanowania, motocykliście łatwiej będzie zachować zimną krew w stresujących momentach.